Tarczyca źle pracuje? Kilka objawów wskazujących na brak równowagi tarczycy.

0
Tarczyca źle pracuje? Kilka objawów wskazujących na brak równowagi tarczycy.

 

Metabolizm to seria złożonych procesów, dzięki któremu organizm ludzki przekształca żywność, wodę i tlen w tkanki, energię i produkty odpadowe. Jest to proces ciągły i przebiega w każdej komórce ciała. Obejmuje rozbicie substancji na prostsze części, ich tasowanie i rekombinację na niezliczone nowe substancje, które tworzą ciało. Na przykład, węglowodany są rozkładane przez enzymy i kwasy i przekształcane w czysty cukier lub glukozę.
Konstruktywny proces chemiczny i fizyczny, dzięki któremu materiały żywnościowe są przystosowane do funkcjonowania organizmu, jest znany jako anabolizm ; A proces destrukcyjny, w wyniku którego energia jest wytwarzana wraz z rozkładem tkanek na produkty odpadowe, nazywa się katabolizmem. Te dwa procesy nazywają się metabolizmem.

Gruczoły endokrynologiczne : Metabolizm jest kontrolowany przez gruczoły endokrynologiczne - określenie stosowane do niektórych narządów, których funkcją jest wydzielanie się do krwi lub limfy, substancji, która odgrywa ważną rolę w związku z ogólnymi zmianami chemicznymi lub działaniami innych organów z dystansu. Głównymi gruczołami endokrynnymi są: gruczoły nadnerczy, nadnercza, gruczoły przytarczyc, trzustka, jajniki i jądra.

 

Jeżeli masz któreś z objawów wymienionych poniżej, może to oznaczać, że twojej tarczycy brakuje równowagi:

 

1. Jeżeli czujesz często zmęczenie.Źle sypiasz bądź masz problemy z zasypianiem.

 

2. Wzrost masy ciała, niemożność utraty wagi lub problemy z przybraniem na wadze.

 

3. Zagadnienia dotyczące nastroju, takie jak huśtawki nastroju, lęki lub depresja.

 

4. Rozchwianie hormonalne, takie jak PMS, nieregularne okresy, niepłodność i niski popęd płciowy.

 

5. Ból mięśni, ból stawów, zespół cieśni nadgarstka lub zapalenie ścięgna.

 

6. Zimne ręce i stopy, uczucie zimna.

 

7. Sucha skóra, kruche paznokcie i nadmierne wypadanie włosów.

 

8. Zaparcia.

 

9. Zagadnienia umysłowe, takie jak zła koncentracje lub słaba pamięć.

 

10. Obrzęk szyi, chrapanie lub chrypliwy głos.

 

11.Podwyższony cholesterol.

 

12. Torbiele w piersiach

 

Możesz naprawdę zrozumieć, co przechodzimy z chorobą tarczycy, jeśli sam ją przeżyłeś.

Mnóstwo ludzi ma problem z tarczycą, a połowa z nich nie ma pojęcia, że tak. Niedoczynność tarczycy lub niedoczynność tarczycy, stanowi 90% wszystkich zaburzeń równowagi tarczycy.

Tarczyca, gruczoł pośladkowy w centrum szyi, jest głównym gruczołem metabolizmu. To jak działa tarcza jest związane z każdym systemem w ciele. Jeśli tarcza nie działa optymalnie, to nie jesteś w stanie równowagi, zdrowia.

Zapalenie tarczycy typu Hashimoto, choroba autoimmunologiczna, jest najczęstszą formą niedoczynności tarczycy, a jej liczba rośnie każdego roku. Chorobą autoimmunologiczną jest ta, w której twoje ciało się włącza i zaczyna atakować określone narządy lub tkanki jako obce.

Wiele objawów zaburzenia równowagi tarczycy jest niejasnych, a większość lekarzy spędza zaledwie kilka minut na rozmowie z pacjentami, aby rozwiązać przyczynę swojej skargi.

Większość lekarzy konwencjonalnych używa tylko jednego lub dwóch testów (TSH i T4), aby sprawdzić problemy. Nie sprawdzają przeciwciał FT3, RT3 lub tarczycy.

Większość lekarzy konwencjonalnych korzysta z "normalnego" zakresu referencyjnego laboratorium tylko jako przewodnika. Zamiast słuchać symptomów swoich pacjentów, jako przewodnika wykorzystują "optymalne" wartości laboratoryjne i temperaturę.

 

Co możesz zrobić aby poprawić funkcjonowanie tarczycy?

 

1. Upewnij się, że przyjmujesz wysokiej jakości multiwitaminę z jodem, cynkiem, selenem, żelazem, witaminą D i witaminami z grupy B. Naturalny jod występuje w preparatach z alg morskich, Spirulina, Chlorella, Laminaria. Najlepiej przyjmować jod występujący w naturze. Ryby oraz owoce morze to również źródło naturalnego jodu.

 

2. Zastosuj produkt mający dodatek tyrozynowy, L-Tyrozyna,aby pomóc w konwersji FT4 do FT3.

 

3. Zmień dietę na bez glutenu! Wprowadź do diety więcej warzyw i owoców.

 

4. Postaraj się sprostać stresowi i wspierać nadnercza. Polecam jako ćwiczenia uzupełniające jogę (np.pozycja sarvangasana-świeca) i adaptogenne zioła, które wspierają nadnercza w radzeniu sobie ze stresem. Do takich ziół należą: Triphala, Guggulu, Ashwagandha, Amla, Mumio.

 

5. Wyreguluj rytm snu. Kładź się zawsze o podobnej porze.Według ajurwedy najlepszy sen jest między 22:00 a 6:00 rano. Przed snem wycisz się: medytacja, czytanie, słuchanie muzyki, leżenie bezczynne. Pół godziny przed snem nie oglądaj telewizji, Nie korzystaj z komputera czy telefonu. Śpij od 6-ciu do 8-miu godzin dziennie.

 

6. Dbaj o zęby. To bardzo ważne. Wiele chorób bierze się z popsutych zębów.

 

7. Uważaj na spożycie surowych goitrogenów (warzywa kapustne). Jest trochę debaty wokół tego. U niektórych mogą zaburzać wchłanianie się jodu. Szczególnie należy uważać przy chorobie Hashimoto.

 

8.Jeżeli masz dnę moczanową, bolą cię stawy, rób sobie olejem masaż ciała i głowy. Najlepiej 2 razy dziennie po 10 minut.

 

9. Zrób wszystko aby poprawić stan swoich jelit. Właściwie funkcjonujący system trawienny (jelita) ma decydujące znaczenie dla dobrego stanu zdrowia.

 

10. Używaj oleju kokosowego. Olej kokosowy oferuje dziś wiele obiecujących cierpiącym na niedoczynność tarczycy i powolny metabolizm. Wiadomym jest, że łańcuchy kwasów tłuszczowych w oleju kokosowym, znane jako średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCFA) lub średniołańcuchowe triglicerydy (MCT), oferują wspaniałe korzyści zdrowotne i nie znajdują się w naturze poza olejem kokosowym.

 

11. Medytuj. Stosuj zabieg pranajama- 20 oddechów oczyszczających.

 

12. Ciepłym olejem masuj tarczycę. Pomoże to otworzyć czakrę gardła.

 

13. Masuj co dziennie stopy. Masowanie punktów na stopach odpowiadającym tarczycy (2,5 minuty na stopę) również może pomóc w problemach z tarczycą. Używaj półkolistego ruchu podczas masażu w tych miejscach umieszczonych na wewnętrznej krawędzi kulki nóg.

 

14. Sok z sałaty wodnej można spożywać w celu zwiększenia jodu w organizmie.

 

Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem.

Komentarze do wpisu (0)

Tematyka

Mam 47 lat. Chcę się z tobą dzielić tym co przeżyłam.

Moją intencją jest zarażać dobrymi treściami.

"Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem"

Agnieszka Lewandowska. 

Jestem specjalistą od żywienia, naturopatą i instruktorką jogi.

Autorka

Bransoletki

 
Dobre wiadomości
Jeśli zostawisz mi namiary to dam Ci znać o nowościach.
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl