Recepta - 12 Ziół Antywirusowych

0
Recepta - 12 Ziół Antywirusowych

Co jakiś czas świat obiega informacja o nowym wirusie, który jest niebezpieczny i zabija ludzi. Może na początek przybliżmy sobie tego "potwora" i dowiedzmy się co to takiego jest ten WIRUS a później kilka porad jak się od niego uchronić.

 

Informacje zawarte w tym artykule nie zwalniają z obowiązku konsultacji z lekarzem.

Zaczerpnięte informacje z książek, artykułów naturopatów, własnych doświadczeń.

Na każdego mogą działać inaczej i nie zastąpią tradycyjnego leczenia.

 

 

 

Wirusy – cząsteczki organiczne o skomplikowanej budowie, nieposiadające struktury komórkowej. Składają się z białek i kwasów nukleinowych. Wirusy są zakaźne i potencjalnie patogenne. U ludzi i zwierząt wywołują takie choroby jak grypa, AIDS, żółtaczka zakaźna, różyczka, ospa, wścieklizna czy pryszczyca. Wirusy pasożytują zarówno na organizmach prokariotycznych, jak i eukariotycznych. Z łaciny virus oznacza tyle samo, co jad, trucizna. Pochodzenie wirusów nie jest znane. Przypuszcza się jedynie, że powstały z fragmentów cząsteczek DNA i RNA. Dziedzina nauki skupiająca się na badaniu wirusów to wirusologia.


Wirusy nie przeprowadzają natomiast samodzielnie żadnych funkcji życiowych. Choć są w stanie przetrwać poza komórkami żywiciela, to namnażają się wyłącznie w ich wnętrzu. Podlegając reprodukcji, wirus może przeżyć śmierć komórki gospodarza.

Wirusów nie dotyczą takie funkcje życiowe  jak wzrost,oddychanie, metabolizm czy poruszanie się. Poza organizmem gospodarza wirus pozostaje całkowicie bierny, a czasem ulega krystalizacji. Nie jest w stanie sam syntezować białka, ani czerpać energii. Nie posiada układów enzymatycznych.

Wirion to zakaźna cząstka wirusa. Wnika ona do organizmu żywiciela i atakuje najczulszy element jego komórki – DNA. DNA wirusa przejmuje kontrolę nad materiałem genetycznym komórki żywiciela i zmienia jej metabolizm w taki sposób, że enzymy zaczynają produkować białko kapsydowe oraz powielają wirusowe DNA. Następnie elementy te zaczynają się samoistnie łączyć, co prowadzi do powstawania nowych wirionów. Wirus doprowadza do lizy komórki, czyli jej wyniszczenia. Gdy komórka umiera, skopiowane wiriony zostają uwolnione i atakują kolejne komórki organizmu. Czasami wirus przechodzi w komórce w formę uśpioną i pod tą postacią powiela się do komórek potomnych.

Wirus może zostać zniszczony przez wysoką temperaturę, promieniowanie UV, substancje chemiczne lub denaturację białka.

 

Ok. No to już trochę znamy wroga.

Koronawirus.

Teraz jedno bardzo ważne pytanie: czy musimy się go bać?

 

Odpowiedź brzmi- NIE.

 

Koronawirusy to grupa wirusów, która w większości dla ludzi jest kompletnie nie groźna. Część powoduje u nas objawy choroby ale przechodzimy je bezproblemowo.

Wcześniej mieliśmy już do czynienia z epidemią.W 2002 roku koronawirus Sars spowodował zgon ponad 700 osób na całym świecie.

Całkiem niedawno na bliskim wschodzie pojawił się koronawirus o nazwie Mars. On również spowodował ostrą niewydolność oddechową i na jego skutek zmarło 30% zarażonych.

Śmiertelność obecnego wirusa z Chin jest na poziomie 1 do 2%. W porównaniu z poprzednimi wirusami ten obecny jest bardzo łagodny ale bardzo szybko się rozprzestrzenia i nie wiadomo jak się będzie mutował.

Dodatkowo zmieniła się też sytuacja z nosicielami wirusa z Wuhan.

Przy poprzednich zarażali dopiero chorzy a dzisiaj zarażają ludzie,

którzy nie mają żadnych objawów choroby.

Najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić to się bać.

 

Strach to stres a stres to osłabienie organizmu a to już dobry początek aby wirus się u nas uaktywnił.

 

Zastanówmy się nad tym, kogo tak naprawdę ten wirus zabija.

Z reguły to są osoby słabe, starsze, które już niejednokrotnie na coś chorują.

 

 

To co my możemy zrobić aby się chronić?

 

1.Najlepsze co możemy zrobić to podnosić swoją odporność, starać się nie stresować, nie przejmować, chodzić na spacery, uprawiać sport.

 

 

2.Zadbać o odpowiednią dla siebie dietę i o jej prawidłowe wchłanianie (według ajurwedy możesz zjeść najlepsze jedzenie ale masz zaburzone wchłanianie to i tak niewiele z tego pożytku). Dbać o jelita.

 

 

3.Nie truć się - papierosy, alkohol,cukier i  inne używki.

4.Relaksować się i medytować. Słuchać relaksującej muzyki, czuć wdzięczność z tego co mamy.

 

5. Jeśli mamy jakieś niedobory w organizmie to się suplementować, zwłaszcza w okresie zimy witaminą D3 + K2, witamina C, Cynk, Selen, Jod, Magnez, witamina B 12.

 

6. Zaopatrzyć się w zioła -specjalna recepta 12 ziół, którą stworzyli doświadczeni zielarze z gór Świętokrzyskich. Przepis na zdjęciu u góry.

 

7.Węgiel leczniczy - w razie osłabienia czy podejrzenia, że nasz organizm coś atakuje wziąć na raz 10 szt węgla (do kupienia w aptece, na Allegro). Za dwie godziny znowu wziąć 10 sztuk. Węgiel wiąże toksyny i wydala je z organizmu. Podobne działanie ma Enterosgel.

 

 

8.Używać olejków eterycznych, które mają działanie antywirusowe, antybakteryjne: lawendowy, eukaliptusowy, goździkowy, z drzewa herbacianego, sosnowy, kadzidłowy, cytrynowy. Można kupić nawilżacz do domu czy biura, do którego można wlać olejki eteryczne.

 

9. Dbać o higienę, myć ręce.

 

 

 

 

 Są rzeczy na świecie na które nie mamy wpływu. Nie ma sensu tracić zdrowia bo to i tak nic nie pomoże.

 

Organizm ludzki to nie jest jedna istota, to społeczność, to 50 trylionów mieszkańców.

 

Każdy z nas posiada ok. 1 kg bakterii - tych dobrych jak i tych złych.Są one nam potrzebne, bez nich nie dało by się żyć.

Większość z nas jest nosicielem różnych wirusów. Do póki organizm jest silny , czyli odporny to sobie z nim radzi i wirus jest uśpiony.

 

Silny stres i osłabienie organizmu z reguły powoduje uaktywnienie się tego wirusa.

 

To bardzo ważne i warto znać ten mechanizm aby wiedzieć co robić.

co robić.

 

Jeżeli masz problemy z trawieniem, problemy z jelitami to bardzo prawdopodobne jest to, że w twoim organizmie żyje sporo bakterii nazywanych pasożytami.

Warto wówczas oczyścić organizm z pasożytów oraz toksyn by dać sobie większe szanse na zdrowie.

Jeśli potrzebujesz jakiegoś dobrego środka ziołowego to polecam Ci:

 

 

Te mikstury kupisz TUTAJ

 

 

 

Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Tematyka

Mam 47 lat. Chcę się z tobą dzielić tym co przeżyłam.

Moją intencją jest zarażać dobrymi treściami.

"Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem"

Agnieszka Lewandowska. 

Jestem specjalistą od żywienia, naturopatą i instruktorką jogi.

Autorka

Bransoletki

 
Dobre wiadomości
Jeśli zostawisz mi namiary to dam Ci znać o nowościach.
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl