Lewatywa - lekarstwo na 80 różnych problemów zdrowotnych.

0
Lewatywa - lekarstwo na 80 różnych problemów zdrowotnych.

Jelita to drugi mózg.

 

Najważniejsze dla zdrowia jest utrzymanie okrężnicy w czystości.

 

W dzisiejszych czasach, kiedy jedzenie jest nie najlepszej jakości, wiele produktów ma substancje szkodliwe a i świadomość społeczeństwa jest daleka od ideału, miliony polaków ma problemy jelitowe typu wzdęcia, zaparcia, biegunki czy bóle brzucha.

Zatkane, zaśmiecone i słabe jelito grube staje się pożywką dla bakterii, które wytwarzają substancje trujące.

 

Niektóre toksyny przenikają do krwi a z nia do wątroby. Prowadzi to do zaburzeń trawiennych.

 

Kiedy spożywamy produkty wysoko przetworzone , które są pozbawione substancji odżywczych, jelita mają problem z pozbyciem się miazgi pokarmowej.

 

Gdy miazga pokarmowa zbyt długo utrzymuje się w jelitach staje się twarda i bardziej sucha co sprzyja zaparciom i jednocześnie przykleja się do ścianek jelita fermentując, gnijąc i stając się pożywką dla pasożytów.I tu zaczyna się problem. Toksyny przedostają się do krwi i ją zanieczyszczają. Zaczyna się stopniowe podtruwanie organizmu.

 

Zaczynamy mieć takie objawy:

 

-Ból w dolnej części pleców

-Ból szyi i barków

-Problemy skórne

-Zmęczenie

-Ospałość

-Trudności z koncentracją

-Zaparcia i biegunki

-Przeziębienia i grypa

-Alergie

-Gazy i wzdęcia

-Choroba Crohna

-Zespół jelita drażliwego

-Przeciekające jelita

-Ból w dolnej części brzucha

-Bezsenność

-Rwę kulszową

-Niepokój

-Zatkany nos

 

 

 

Jelita wchłaniają minerały i wodę. Kiedy stają się zatkane nie mogą przyswajać minerałów i niektórych witamin. Zaczynają się choroby w wyniku niedoborów żywieniowych. Pewne części organizmu zaczynają być niedożywione.


 

Jest kilka metod oczyszczania okrężnicy.

 

Zioła pomocne przy zaparciach i pasożytach. Kupisz TUTAJ.

 

 

Według Ajurwedy (najstarszej medycyny naturalnej) tu z pomocą przyjdzie nam lewatywa.

 

Lewatywę spokojnie można zrobić samemu w domu.Nie jest to ani trudne ani niebezpieczne. Najgorszy jest pierwszy raz. Później idzie to tak samo jak płukanie nosa. Korzyści z takiego zabiegu są nieocenione.

 

Lewatywę można zrobić z samej wody z solą, z oleju, z kawy, ziół.

Leki podawane przez lewatywę głównie leczą  dosha vata (zrób sobie test na doshę), która jest głównym czynnikiem etiologicznym w przejawianiu się chorób. Vata jest jedną z trzech dosz. Do jej cech należą między innymi oddychanie, wydalanie, przyswajanie pokarmów czy mówienie. Wata jest siłą odpowiedzialną za eliminację i zatrzymanie kału, moczu, żółci i innych odchodów. Vata znajduje się głównie w jelicie grubym. Kości są ważnymi miejscami vata dosha. Dlatego leki podawane doodbytniczo wpływają na wszystkie tkanki aż do tkanki kostnej.Taka lewatywa nazywa się Basti.

 

Jeśli zamierzasz samodzielnie podawać basti (lewatywie), weź pod uwagę następujące wskazówki:

    Najlepszy czas dla zrobienia lewatywy to wczesny ranek lub wieczór (czasy vata).


    Żołądek powinien być pusty; odczekaj co najmniej trzy godziny po jedzeniu.


    Upewnij się, że otoczenie jest ciepłe, wygodne i czyste. Najlepiej jest mieć miejsce, w którym można się położyć w pobliżu toalety.


    Potrzebne materiały obejmują woreczek lub strzykawkę do lewatywy, kubek miarowy, płytkę grzejną lub

kuchenkę, olej i / lub substancję ziołową oraz ręczniki.

 

   Podczas zabiegu można włączyć sobie muzykę relaksacyjną.

 

 

Według starożytnej mądrości -  ajurwedy, najlepszym sposobem na suchą i pomarszczoną skórę jest lewatywa wykonana przy pomocy oleju. Nawilżenie okrężnicy spowoduje takie efekty na ciele jak najlepsze kremy.Basti jest często podawany w dwóch etapach: etapie olejowym i etapie dekokcyjnym. W pierwszym etapie pół szklanki ciepłego oleju sezamowego wprowadza się do odbytnicy i zatrzymuje przez dziesięć minut. Następnie, bez wydalania oleju, emulsję oleju i herbaty ziołowej wprowadza się i zatrzymuje przez trzydzieści minut. Ta mieszanka składa się z 0,5 l oleju sezamowego i 0,5 l herbaty zrobionej z ziół (rumianek lub zioła ajurwedyjskie), a następnie płyn odcedzonej i schłodzonej do temperatury ciała lub nieco cieplejszej.

Woreczek lewatywy może być zawieszony trzy stopy nad twoją pozycją. Po napełnieniu worka odpowiednim płynem, należy wypuścić całe powietrze z rurki. Połóż się na lewej stronie, lewa noga wyciągnięta, a prawe kolano ugięte. Nasmaruj czubek strzykawki olejem lub ghee. Oczyść i nasmaruj otwór analny olejem i sprawdź, czy nie ma hemoroidów, bruzd ani przetok. Ostrożnie i powoli włóż końcówkę do odbytu i zwolnij zacisk, umożliwiając przedostanie się całego płynu, a następnie usuń końcówkę. Przyjmij pozycję na czworaka i podnieś pośladki, rozluźniając tym samym okrężnicę. Następnie okresowo masuj okrężnicę w tym kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Gdy płyn zostanie zatrzymany przez odpowiedni czas, usiądź na toalecie, aby umożliwić wydostanie się płynu i fekaliów. Na kilka godzin po lewatywie możesz nosić podpaskę na wypadek, gdyby nastąpiło wyciekanie pozostałości oleju. Mozna już zjeść godzinę po basti, ale tylko wtedy, gdy jest się głodnym. Jeżeli np lewatywę robimy rano od 06:00 do 09:00 to pierwszy lekki posiłek można zjeść po 12:00. Najlepiej gdyby był to koktajl (forma płynna) wtedy organizm nie będzie się męczył z trawieniem. Treściwszy posiłek mozna zjeść po południu.


Wynik Normalnego Basti

    Jeden lub dwa wypróżnienia, z dobrym oczyszczeniem fekaliów.
    Uczucie lekkości w jamie brzusznej i ogólna klarowność.

Według starożytnej medycyny lewatywę można robić raz w tygodniu przez tydzień lub co drugi dzień, przez dwa tygodnie.

Dobrze by było gdybyśmy zastosowali po zabiegu dobre probiotyki.

Nie należy się obawiać wypłukania dobrych bakterii z jelit. Kiedy jelita są zanieczyszczone to organizm zaczyna chorować i może upłynąć dużo czasu zanim się z tym uporamy. Zrobienie sobie lewatywy jest szybkim sposobem na pozbycie się gości nieproszonych z naszego organizmu. Dobrze wykonana lewatywa oczyszcza również woreczek żółciowy oraz wątrobę. Jest mnóstwo dowodów na to, że po lewatywach ustępują objawy wielu chorób.

Człowiek potrafi nosić w sobie do kilku kilogramów kamieni kałowych, które zalegają i gniją. Proszę sobie wyobrazić co się musi dziać w jelitach przy temperaturze 36 stopni.

Lewatywę można porównać do kreta, którego jak wlejemy do zatkanych rur w mieszkaniu, spowoduje udrożnienie kanału.

 

Bardzo ostatnio popularną metodą odchudzania jest hydrokolonoterapia. Wiele gwiazd skorzystało już z tej metody. Odchudzanie uważam za efekt dodatkowy ale różne motywacje ludźmi kierują.


 

Następna metoda to przyjmowanie babki płesznik.

 

To naturalny i niezastąpiony dla zdrowia człowieka naturalne żródło błonnika pomocne w kontroli wagi i ogólnej poprawie pracy jelit. 

 

Ten produkt kupisz TUTAJ

 

 


Łuski pozyskiwane z nasion Babki płesznik zawierają najwięcej błonnika, który po spożyciu zamienia się w gąbczastą substancję, która zmniejsza apetyt, daje uczucie sytości, poprawia trawienie i oczyszcza system przemiany materii, dlatego Psyllium jest doskonałym naturalnym składnikiem w każdej zdrowej diecie.


Tylko Psyllium w postaci łusek zapewnia najlepszy, najzdrowszy i najskuteczniejszy sposób kontroli naszej wagi i zdrowego funkcjonowania naszego systemu trawiennego. 

Psyllium jest również zalecane u osób chorych na zespół jelita drażliwego, ponieważ usprawnia pracę jelit i likwiduje zaparcia.


Całkowicie naturalne nasiona wraz z łupinami regularnie przyjmowane uwolnią Cię od zaparć a przy okazji poprawią wchłanianie substancji odżywczych, oczyszczą jelita ze złogów i mogą pomóc w osiągnieciu wymarzonej wagi!

 


Łyżka nasion zawiera tyle błonnika co talerz pełnoziarnistych płatków śniadaniowych!


Jest to delikatniejszy w działaniu błonnik, który nie podrażnia tak bardzo ścian jelita ani żołądka i polecany jest dla osób, które z racji wrażliwości układu pokarmowego nie mogą przyjmować otrąb, pełnoziarnistych produktów zbożowych czy suszonych owoców.

 

Substancje śluzowe powstające w wyniku połączenia z wodą wykazują działanie zbliżone do siemienia lnianego i mogą wpłynąć regenerująco na błony wyściałające układ pokarmowy.

 

Prowadzono badania nad wpływem spożywania babki płesznik a poziomem cholesterolu i wykazano, że dzienne spożycie 10 gramów babki regularnie przez 8 tygodni obniża stężenie LDL o około 7%.


 

Inna metoda oczyszczania okrężnicy to sól Epsom.

 

Oczyszcza nie tylko okrężnicę ale i jelito cienkie. Jeżeli odczuwamy trudności z trawieniem i wchłanianiem jedzenia, nawracające zapalenia pęcherza moczowego, zaparcia to powinniśmy sięgnąć po sól Epsom.

Dzięki tej doustnej lewatywie mozna oczyścić cały przewód trawienny.

Tak długo, jak w organiźmie pozostają jelitowe produkty uboczne do wydalenia, stolec pozostaje wodnisty. Jego kształt wraca do normy po całkowitym oczyszczeniu.

Tę formę leczenia można przeprowadzać 2-3 razy do roku.

W trakcie oczyszczania mogą pojawić się gazy a język może stać się grubszy i biały. Jest to proces intensywnego oczyszczania.


 

Następny produkt naturalny to olej rycynowy.

 

1-3 łyżeczki oleju rycynowego mieszamy z 1/3 szklanki ciepłej  wody. Wypijamy miksturę rano na pusty żołądek lub przed pójściem spać. To bardzo dobra forma leczenia przewlekłych zaparć.Można go podawać dzieciom w mniejszych dawkach. Nie należy jednak przesadzać z częśtotliwością.


 

Sok aloesowy.

 

 

Aloes nie jest tak skuteczny jak lewatywa jednak wykazuje działanie odżywcze i oczyszczające.Jedna łyżka stołowa soku z aloesu rozpuszczonego w odrobinie wody i spożywana przed posiłkiem lub przynajmniej przed śniadaniem. Pomaga w pozbyciu się starych złogów i daje organizmowi podstawowe substancje odżywcze. Należy kupować jedynie czysty, nierozpuszczony aloes.Okazało się, że jest skuteczny w leczeniu niemal wszystkich chorób, w tym nowotworów, chorób serca czy AIDS.

Aloes zawiera ponad 200 substancji odżywczych w tym witaminy: B1, B2, B3, B6, C,E i kwas foliowy, żelazo, wapń,magnez,cynk,mangan,miedź,bar,siarczan,18 aminokwasów, ważne enzymy.

Diabetycy przy przyjmowaniu soku z aloesu powinni kontrolować wydzielanie insuliny. Wielu diabetyków twierdzi, że dzięki aloesowi ich zapotrzebowanie na insulinę się zmniejszyło.

Jeżeli po wypiciu soku z aloesu pojawi się biegunka należy zmniejszyć dawkę.

 

Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Tematyka

Mam 47 lat. Chcę się z tobą dzielić tym co przeżyłam.

Moją intencją jest zarażać dobrymi treściami.

"Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem"

Agnieszka Lewandowska. 

Jestem specjalistą od żywienia, naturopatą i instruktorką jogi.

Autorka

Bransoletki

 
Dobre wiadomości
Jeśli zostawisz mi namiary to dam Ci znać o nowościach.
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl