Czy kurkuma jest lekarstwem na raka?

0
Czy kurkuma jest lekarstwem na raka?

Moc kurkumy.


 

Tradycyjna przyprawa do gotowania ,zdrowia i dobrego samopoczucia.


 


 

Kurkuma lub Curcuma longa , jest jedną z najbardziej znanych, szeroko zbadanych i powszechnie używanych przypraw Ayurvedic na świecie. Ten  złoty proszek jest używany w kuchni, jako suplement diety z wieloma zaletami zdrowotnymi, a nawet jako miejscowe zastosowanie do upiększania. Nawet pyszne curry nie jest kompletne bez kurkumy . W organizmie nie ma prawie żadnego systemu, który nie jest wspierany przez silne właściwości przeciwutleniające kurkumy.

Ta dziko rosnąca w Indiach bylinao intensywnie różowych kwiatach pod ziemią ukrywa swój największy skarb.

Złota Bogini, tak nazywają kurkumę Hindusi. Między innymi dzięki tej przyprawie w Indiach najmniej ludzi choruje na raka.


 


 


 

Korzyści z kurkumy


 

Ten żółtawo-pomarańczowy proszek, który pochodzi z korzenia wieloletniej rośliny Curcuma longa, był używany od wieków w całej Azji. Ma szczególne właściwości,jest zdolny do rozprzestrzeniania jego silnych korzyści zdrowotnych w całym ciele. Jest używany w celu chronienia wielu systemów i funkcji w organizmie:


 

-Poprawia trawienie

-Silna aktywność przeciwutleniająca utrzymuje komórki optymalnie

-Wspiera mózg i układ nerwowy

-Utrzymuje komfortowy ruch stawów

-Wspomaga prawidłowy poziom cukru we krwi w normalnym zakresie (szczególnie w połączeniu z neemem i amalaki )

-Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby

-Odżywia serce i układ krążenia

-Wzmacnia układ odpornościowy


 

Kurkuma i Ayurveda: tradycyjne zastosowania:


 

1.Kurkuma jest używana w Ayurveda, aby zrównoważyć vata, pitta i kapha, choć w nadmiarze może pogarszać pitta i vata. Ma to szczególny korzystny wpływ na układ krążenia. To także kocha agni (ogień trawienia) , pomagając zmniejszyć kapha i ama (toksyny) . Jak wspomniano powyżej, jest ona tradycyjnie stosowana do podtrzymywania zdrowia krwi, wątroby, stawów, układu immunologicznego i przewodu pokarmowego.

 

2 Gorzki i ostry smak i rozgrzewający charakter umożliwiają mobilizowanie i oczyszczanie energii. Uważa się, że kurkumer, znany również jako Haridra, daje energię Boskiej Matki i zapewnia dobrobyt.

 

3 Podobieństwo Ganesha jest często rzeźbione w całym korzeniu kurkumy i powołuje się na siłę, aby przezwyciężyć przeszkody, ponownie przynosząc dobrobyt i sukces. Kurkuma jest również popularna w tradycjach jogicznych, ponieważ służy do oczyszczania subtelnych kanałów i czakr i jest tradycyjnie wykorzystywana do wspierania więzadeł w praktykach hatha jogi.


 

Jak używać kurkumy:


 

Kurkuma jest dostępna w formie proszku , tabletki i płynnych ekstraktów . Proszek jest uniwersalny, ponieważ może być stosowany w gotowaniu, jako dodatek lub jako pasta. Gotować z kurkumą jako przyprawą to po prostu zwróć się do jednej z ulubionych receptur Ayurvedic. Kurkuma jest dodawana prawie w większości potraw indyjskich. Ale jeśli jesteś początkujący to gotowanie z kurkumą, zacznij powoli. Łatwo się pali, gdy jest dodawane bezpośrednio do gorącego oleju, a jak się doda za dużo do jedzenia,będzie miało ciemny kolor złota i silny gorzki smak. Gotowanie jest zdecydowanie jednym z najbardziej naturalnych i delikatnych sposobów, aby dodać ogromne korzyści kurkumy do codziennego schematu. Jako dodatku można zalać kurkumę ciepłą wodą lub ciepłym mlekiem, w razie potrzeby miodu dodać do smaku. Ogólnie rzecz biorąc, 1-4 gramów (¼ do 1 łyżeczki) proszku jest dobrze tolerowany. 1, 2 Płynny wyciąg jest również dostępny i stanowi alternatywną metodę przyjmowania ashwagandha. Jest wygodny, łatwy do przyswojenia i ma długą żywotność. W ramach swojego schematu piękna proszek można przekształcić w prostą pastę z ciepłą wodą i stosować jako maskę lub pastę pełnotłustą.Wtedy gotujemy wodę z kurkumą na wolnym ogniu tak długo ąż powstanie pasta. W przypadku bardziej luksusowego traktowania, wklej pastę z ¼ łyżeczką kurkumy, dodając mleko do odpowiedniej konsystencji; można nawet dodać kroplę swojego ulubionego olejku różowego lub lawendy. Jeśli potrzebujesz trochę dodatkowej wilgoci dla suchej skóry, dodaj trochę oleju migdałowego.

 

Oryginalną indyjską kurkumę kupisz TUTAJ.

 


 

OSTRZEŻENIE: Stosowanie kurkumy do skóry jako zabiegu kosmetycznego jest tradycyjną praktyką w Indiach. Dla ludzi z Zachodu, którzy mają lżejszą skórę: najpierw spróbuj dla testu plaster na ramieniu lub podbródku / karku, ponieważ niektórzy mogą doświadczać żółtych barw. Jeśli potrzebujesz wygody z codziennych suplementów, zaopatrz się w tabletki z kurkumy.


 


 

Nowoczesne badania:


 

Kurkuma stała się ośrodkiem wielu laboratoriów na Zachodzie i została szeroko zbadana ze względu na jej niezwykłe korzyści. Poniższe miejsca zawierają streszczenia wielu z tych badań:

Weź kurkuminę a żadna choroba się nie rozwinie.


 

Pomnik Sloan Kettering Cancer Center

Centrum Medyczne Uniwersytetu Maryland

Szczególnie interesujące, jeśli chodzi o współczesne badania nad kurkumą, jest to, czy można uzyskać wszystkie korzyści, zażywając jako całe zioło (w postaci proszku lub tabletki) lub czy należy wziąć tabletkę zawierającą składnik aktywny, curcumin, wyekstrahowany z całego zioła. Przez wieki tradycyjne systemy, takie jak Ayurveda, stosowały kurkumę, zarówno świeżą, jak i suszoną przyprawę, aby chronić zdrowie. W ostatnich latach naukowcy promowali ideę, że składnikiem aktywnym, który zapewnia korzyści, jest curcumin, chociaż nie wiemy, czy jest to jedyny składnik czynny, a całe korzenie ma inne witaminy i minerały w małych ilościach.


 

Badania wymagają, aby wszystko było ilościowe, więc jeśli wyniki są korzystne, można powiedzieć, ile dokładnie należy przyjąć. Standardowe ekstrakty zapewniają taką wygodę, ponieważ wiesz dokładnie, ile otrzymujesz curcumin, a badania można przeprowadzać w "wyższych dawkach". To, co zostało odkryte w badaniach, polega na tym, że curcumin ma niską biodostępność, jest wydalany przez organizm lub metabolizowany przez organizm, zanim aktywny curcumin może dotrzeć do krwiobiegu i innych narządów. Oznacza to, że tylko dlatego, że Twój organizm zawiera ekstrakt curcumin nie oznacza, że ciało będzie w stanie uzyskać z niego korzyści.


 

Rozpoczęły się poszukiwania innych substancji, które mogłyby przyczynić się do zwiększenia biodostępności kurkumy. W 1998 r. Przeprowadzono badanie, w którym wykazano, że piperyna, składnik aktywny czarnego pieprzu (piper nigrum), podawany razem z curcuminem, przyczynił się do zwiększenia stężenia curcumin we krwi. 4 Więc ludzie zaczęli formułować ekstrakt z kurkumy z czarnym pieprzem. Ale czarny pieprz w dużych dawkach może być toksyczny; 5, 6, również czarny pieprz może zmniejszyć metabolizm leków na receptę, co oznacza, że poziom tych leków może być zbyt wysoki w krwiobiegu, co powoduje przedawkowanie. 7 W celu znalezienia innej metody zwiększenia biodostępności curcuminu, znaleziono opatentowaną formułę BCM-95 CG. Podczas gdy szczegóły tego związku są opatentowane, zasadniczo używa się innych części korzenia kurkumy, aby uzyskać biodostępny ekstrakt z curcuminu. Wnioski naukowców, którzy przeprowadzili wstępne badanie dotyczące BCM-95, wskazują, że badanie potwierdza "prawdopodobną" rolę składników nieklinikowych kurkumy w zdolności pochłaniania kurkumy. 8 Innymi słowy, potrzebujesz wszystkich części układanki! Wprowadź do swojego życia Ayurveda, a użycie całego zioła zadziała skutecznie.

 

Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem.
 


 


 


 


 


 


 

 

 


 

 

Komentarze do wpisu (0)

Tematyka

Mam 47 lat. Chcę się z tobą dzielić tym co przeżyłam.

Moją intencją jest zarażać dobrymi treściami.

"Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem"

Agnieszka Lewandowska. 

Jestem specjalistą od żywienia, naturopatą i instruktorką jogi.

Autorka

Bransoletki

 
Dobre wiadomości
Jeśli zostawisz mi namiary to dam Ci znać o nowościach.
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl