Filozofia Ayurvedy

„Ajurweda” (ayurveda) oznacza w dosłownym tłumaczeniu „wiedzę o życiu i długowieczności”, bądź „sztukę życia”. Jest to sanskrycki termin, gdzie „ajus” znaczy życie, a „veda” wiedzę, mądrość.

2017-01-27

Antybiotyk - dobry czy zły ?

Słowo antybiotyk to łacińskie "anty bios", czyli przeciw życiu. Dziś pod nazwą antybiotyku kryje się ściśle określona definicja : substancje wytwarzane przez mikroorganizmy

2018-01-14

Sernik z rosą.

Dwa lata go nie piekłam jak musiałam przejść na dietę bezglutenową i bezlaktozową. Dzisiaj wiem już, że to nie jest żadna przeszkoda i spokojnie taki sernik można zrobić. Ja najczęściej go robię na Święta ale nie ma przeszkód aby go robić częściej.

2017-12-29

Wege kotlety z fasoli i marchewki .

Wege kotlety z fasoli i marchewki - Równowaga-ochrona.Nadają się świetnie na obiad, kolację oraz jako jedzenie pudełkowe do pracy. Można zrobić większą ilość i sobie zamrozić. U mnie w domu tak się szybko rozchodzą więc nie mam co zamrażać :).

2017-12-13

Hygge czyli inwazja szczęścia po polsku.

Hygge po polsku.Co prawda ozdoby świąteczne pojawiają się w sklepach już coraz wcześniej to jednak czuć wyraźnie od 06 grudnia, że zaczyna się odliczanie do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. W parze z przygotowaniami idzie bieganina po sklepach za uroczymi prezen

2017-12-06