spring-2298280_1920.jpg

2017-11-15 00:00:00

Lewatywa - remedium na 80 problemów zdrowotnych.

Jelita to drugi mózg.

 

Najważniejsze dla zdrowia jest utrzymanie okrężnicy w czystości.

Zatkane, zaśmiecone i słabe jelito grube staje się pożywką dla bakterii, które wytwarzają substancje trujące.

Niektóre toksyny przenikają do krwi a z nia do wątroby. Prowadzi to do zaburzeń trawiennych.

Kiedy spożywamy produkty wysoko przetworzone , które są pozbawione substancji odżywczych, jelita mają problem z pozbyciem się miazgi pokarmowej.

Gdy miazga pokarmowa zbyt długo utrzymuje się w jelitach staje się twarda i bardziej sucha co sprzyja zaparciom i jednocześnie przykleja się do ścianek jelita fermentując, gnijąc i stając się pożywką dla pasożytów.I tu zaczyna się problem. Toksyny przedostają się do krwi i ją zanieczyszczają. Zaczyna się stopniowe podtruwanie organizmu.

 

Zaczynamy mieć takie objawy:

 

-Ból w dolnej części pleców

-Ból szyi i barków

-Problemy skórne

-Alergie

-Zmęczenie

-Ospałość

-Trudności z koncentracją

-Zaparcia i biegunki

-Przeziębienia i grypa

-Alergie

-Gazy i wzdęcia

-Choroba Crohna

-Zespół jelita drażliwego

-Przeciekające jelita

-Ból w dolnej części brzucha

-Bezsenność

-Rwę kulszową

-Niepokój

-Zatkany nos

 

 

 

Jelita wchłaniają minerały i wodę. Kiedy stają się zatkane nie mogą przyswajać minerałów i niektórych witamin. Zaczynają się choroby z niedoborów żywieniowych. Pewne części organizmu zaczynają być niedożywione.


 

Jest kilka metod oczyszczania okrężnicy.

 

Zioła pomocne przy zaparciach i pasożytach. Kupisz TUTAJ.

 

 

Według Ajurwedy (najstarszej medycyny naturalnej) tu z pomocą przyjdzie nam lewatywa.

Leki podawane przez lewatywę głównie leczą  dosha vata, która jest głównym czynnikiem etiologicznym w przejawianiu się chorób. Vata jest siłą odpowiedzialną za eliminację i zatrzymanie kału, moczu, żółci i innych odchodów. Vata znajduje się głównie w jelicie grubym. Kości są ważnymi miejscami vata dosha. Dlatego leki podawane doodbytniczo wpływają na wszystkie tkanki aż do tkanki kostnej.Tak lewatywa nazywa się Basti.

 

Jeśli zamierzasz samodzielnie podawać basti, weź pod uwagę następujące wskazówki:

    Najlepsze czasy dla basti są wczesnym rankiem lub wieczorem (czasy vata).
    Żołądek powinien być pusty; odczekaj co najmniej trzy godziny po jedzeniu.
    Upewnij się, że otoczenie jest ciepłe, wygodne i czyste. Najlepiej jest mieć miejsce, w którym można się położyć w pobliżu toalety.
    Potrzebne materiały obejmują woreczek lub strzykawkę do lewatywy, kubek miarowy, płytkę grzejną lub kuchenkę, olej i / lub substancję ziołową oraz ręczniki.

    Można włączyć sobie muzykę relaksacyjną.

 Basti jest często podawany w dwóch etapach: etapie olejowym i etapie dekokcyjnym. W pierwszym etapie pół szklanki ciepłego oleju sezamowego wprowadza się do odbytnicy i zatrzymuje przez dziesięć minut. Następnie, bez wydalania oleju, emulsję oleju i herbaty ziołowej wprowadza się i zatrzymuje przez trzydzieści minut. Ta mieszanka składa się z 0,5 l oleju sezamowego i 0,5 l herbaty zrobionej z ziół zanurzonej w gorącej wodzie, a następnie odcedzonej i schłodzonej do temperatury ciała lub nieco cieplejszej.

Woreczek lewatywy może być zawieszony trzy stopy nad twoją pozycją. Po napełnieniu worka odpowiednim płynem, należy wypuścić całe powietrze z rurki. Połóż się na lewej stronie, lewa noga wyciągnięta, a prawe kolano ugięte. Nasmaruj czubek strzykawki olejem lub ghee. Oczyść i nasmaruj otwór analny olejem i sprawdź, czy nie ma hemoroidów, bruzd ani przetok. Ostrożnie i powoli włóż końcówkę do odbytu i zwolnij zacisk, umożliwiając przedostanie się całego płynu, a następnie usuń końcówkę. Przyjmij pozycję na czworaka i podnieś pośladki, rozluźniając tym samym okrężnicę. Następnie okresowo masuj okrężnicę w tym kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Gdy płyn zostanie zatrzymany przez odpowiedni czas, usiądź na toalecie, aby umożliwić przepływ płynu i fekaliów. Na kilka godzin po basti możesz nosić podpaskę na wypadek, gdyby nastąpiło wyciekanie pozostałości oleju. Dobrze jest zjeść godzinę po basti, ale tylko wtedy, gdy jest się głodnym.


Wynik Normalnego Basti

    Jeden lub dwa wypróżnienia, z dobrym oczyszczeniem fekaliów.
    Uczucie lekkości w jamie brzusznej i ogólna klarowność.


 

Następna metoda to przyjmowanie babki płesznik.

 

To naturalny i niezastąpiony dla zdrowia człowieka naturalne żródło błonnika pomocne w kontroli wagi i ogólnej poprawie pracy jelit. 

 

Ten produkt kupisz TUTAJ

 

 


Łuski pozyskiwane z nasion Babki płesznik zawierają najwięcej błonnika, który po spożyciu zamienia się w gąbczastą substancję, która zmniejsza apetyt, daje uczucie sytości, poprawia trawienie i oczyszcza system przemiany materii, dlatego Psyllium jest doskonałym naturalnym składnikiem w każdej zdrowej diecie.


Tylko Psyllium w postaci łusek zapewnia najlepszy, najzdrowszy i najskuteczniejszy sposób kontroli naszej wagi i zdrowego funkcjonowania naszego systemu trawiennego. 

Psyllium jest również zalecane u osób chorych na zespół jelita drażliwego, ponieważ usprawnia pracę jelit i likwiduje zaparcia.


Całkowicie naturalne nasiona wraz z łupinami regularnie przyjmowane uwolnią Cię od zaparć a przy okazji poprawią wchłanianie substancji odżywczych, oczyszczą jelita ze złogów i mogą pomóc w osiągnieciu wymarzonej wagi!

 


Łyżka nasion zawiera tyle błonnika co talerz pełnoziarnistych płatków śniadaniowych!


Jest to delikatniejszy w działaniu błonnik, który nie podrażnia tak bardzo ścian jelita ani żołądka i polecany jest dla osób, które z racji wrażliwości układu pokarmowego nie mogą przyjmować otrąb, pełnoziarnistych produktów zbożowych czy suszonych owoców.

 

Substancje śluzowe powstające w wyniku połączenia z wodą wykazują działanie zbliżone do siemienia lnianego i mogą wpłynąć regenerująco na błony wyściałające układ pokarmowy.

 

Prowadzono badania nad wpływem spożywania babki płesznik a poziomem cholesterolu i wykazano, że dzienne spożycie 10 gramów babki regularnie przez 8 tygodni obniża stężenie LDL o około 7%.


 

Inna metoda oczyszczania okrężnicy to sól Epsom.

 

Oczyszcza nie tylko okrężnicę ale i jelito cienkie. Jeżeli odczuwamy trudności z trawieniem i wchłanianiem jedzenia, nawracające zapalenia pęcherza moczowego, zaparcia to powinniśmy sięgnąć po sól Epsom.

Dzięki tej doustnej lewatywie mozna oczyścić cały przewód trawienny.

Tak długo, jak w organiźmie pozostają jelitowe produkty uboczne do wydalenia, stolec pozostaje wodnisty. Jego kształt wraca do normy po całkowitym oczyszczeniu.

Tę formę leczenia można przeprowadzać 2-3 razy do roku.

W trakcie oczyszczania mogą pojawić się gazy a język może stać się grubszy i biały. Jest to proces intensywnego oczyszczania.


 

Następny produkt naturalny to olej rycynowy.

 

1-3 łyżeczki oleju rycynowego mieszamy z 1/3 szklanki ciepłej  wody. Wypijamy miksturę rano na pusty żołądek lub przed pójściem spać. To bardzo dobra forma leczenia przewlekłych zaparć.Można go podawać dzieciom w mniejszych dawkach. Nie należy jednak przesadzać z częśtotliwością.


 

Sok aloesowy.

 

 

Aloes nie jest tak skuteczny jak lewatywa jednak wykazuje działanie odżywcze i oczyszczające.Jedna łyżka stołowa soku z aloesu rozpuszczonego w odrobinie wody i spożywana przed posiłkiem lub przynajmniej przed śniadaniem. Pomaga w pozbyciu się starych złogów i daje organizmowi podstawowe substancje odżywcze. Należy kupować jedynie czysty, nierozpuszczony aloes.Okazało się, że jest skuteczny w leczeniu niemal wszystkich chorób, w tym nowotworów, chorób serca czy AIDS.

Aloes zawiera ponad 200 substancji odżywczych w tym witaminy: B1, B2, B3, B6, C,E i kwas foliowy, żelazo, wapń,magnez,cynk,mangan,miedź,bar,siarczan,18 aminokwasów, ważne enzymy.

Diabetycy przy przyjmowaniu soku z aloesu powinni kontrolować wydzielanie insuliny. Wielu diabetyków twierdzi, że dzięki aloesowi ich zapotrzebowanie na insulinę się zmniejszyło.

Jeżeli po wypiciu soku z aloesu pojawi się biegunka należy zmniejszyć dawkę.

 

Sam jesteś swoim najlepszym lekarzem.

 

 

 

Polecane artykuły

Antybiotyk - dobry czy zły ?

Słowo antybiotyk to łacińskie "anty bios", czyli przeciw życiu. Dziś pod nazwą antybiotyku kryje się ściśle określona definicja : substancje wytwarzane przez mikroorganizmy

2018-01-14